Конкурс з благоустрою міста

Відповідно до Положення про щорічний Всеукраїнський конкурс «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2003 року № 1119, змін до цього Положення внесених постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 2004 року №1008, розпорядження  голови облдержадміністрації від 07.07.2006 № 354 «Про проведення в області щорічного Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку», відповідного розпорядження голови райдержадміністрації, з метою проведення робіт з поліпшення благоустрою населених пунктів, місцеві ради Середино-Будського району прийняли активну участь у його проведенні.

З метою приведення населених пунктів в належний санітарний стан у березні-квітні поточного року був проведений місячник «За чисте довкілля» по впорядкуванню та благоустрою міста, селища та сіл району. Крім того, розпорядженням голови райдержадміністрації був визначений четвер, як єдиний санітарний день на території району.

Рішенням районної конкурсної комісії, яка відбулась 08.11.2013 та розпорядженням голови Середино-Будської районної державної адміністрації від 15.11.2013 №316-ОД, переможцем районного конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» було визначено місто Середина-Буда.

На території міської ради знаходяться дві загальноосвітні школи, дитяча спортивна школа, центральна районна лікарня, два дитячих садка, дитяча бібліотека та бібліотека для дорослих, адміністративні установи. На території міста активно ведеться індивідуальне житлове та громадське будівництво, завершені роботи по газифікації.

В поточному 2014 році у місті Середина-Буда було влаштовано два дитячих майданчики (на прибудинковій території будинку №24 по вул. Комуністичній та на підвір’ї дитячого будинку сімейного типу Олейник Т.І. по вул..Садова, 20).

У центрі міста було відкрито новий магазин – супермаркет «Аврора» та СТО по вул. Кірова.

У поточному році було капітально відремонтовано частину дороги (0,1 км) по вул..Вокзальна на загальну суму 372,0 тис. грн.

Був закінчений ремонт меморіального комплексу на території міста. У поточному році замінена плита на вході, відновлений та художньо оформлений центральний фасад комплексу.

У поточному році встановлено нову декоративну огороджу біля будівлі районної СЕС, навкруги кладовища біля церкви св. Миколи, навкруги будівель ЦРЛ та у центрі міста загальною протяжністю 0,15 км на загальну суму 90,2 тис.грн.

Крім того, було проведено капітальні ремонти 2-х пам’ятників у центрі міста, пам’ятник жертвам голодомору та сталінських репресій доповнено архітектурними елементами благоустрою, декоративними мелатевими елементами та звонницею.

Капітально відремонтована будівля управління соціального захисту населення на суму майже 70,0 тис. грн.

Великий обсяг робіт у 2013 році було проведено у центральній районній лікарні, яка знаходиться на території міста. Так, у центральній будівлі замінені вікна на енергозберігаючі у кількості 140, капітально відремонтована будівля лабораторії районної лікарні та встановлена нова огорожа по периметру.

Впроваджуються заходи щодо облаштування сучасними освітлювальними приладами вулиць міста. Виконані роботи із влаштування вуличного освітлення із застосуванням світодіодних світильників по вул..Комуністична у кількості 30 шт. (55,0 тис.грн.).

Значна увага міською радою та мешканцями населених пунктів міської ради приділяється утриманню прибудинкових територій. Так у поточному році на прибудинкових територіях багатоквартирних житлових будинків було встановлено 8 нових лав, 12-відремонтовано. Підприємствами, установами та організаціями та мешканцями району впорядковуються та розбиваються нові квітники та клумби.

Населення міста, особливо юне покоління, опікується упорядкуванням меморіального комплексу та скверів, розташованих на території міста.

Слід також відзначити, що більшість мешканців населених пунктів завжди приймають активну участь в роботах по благоустрою та приведенню у належний санітарний стан територій своїх домівок, роблять усе для того, щоб їх оселя та садиба були н найкращі не тільки сьогодні а і в майбутньому.