Категорії

Міндоходівці радять укласти договори про добровільне пенсійне страхування

Як повідомила в.о. начальника Шосткинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області  М.Єрмакова дедалі популярнішими стають договори на добровільну сплату єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування .Після того, як була подана заява про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного соціального та пенсійного страхування та всіх необхідних документів, орган доходів і зборів перевіряє викладені у них відомості та не пізніше, ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви, укладається договір. Договір про добровільну участь набирає чинності з дня його підписання, і може бути укладений на період не менше одного року.

Щоб укласти відповідний договір, необхідно звернутися до центрів обслуговування платників податків  при державних податкових інспекціях за місцем проживання та обрати умови добровільного страхування.

Станом на 01.03.2014 Шосткинською ОДПІ обліковується 103 договори про добровільну сплату ЕСВ, у тому числі: по Шосткинському відділенню  - 30 договорів, по Ямпільському відділенню – 41 договір, по Середино-Будському відділенню – 32 договорів.

За січень -  лютий 2014 року по Шосткинському відділенню укладено 27 договорів .по Ямпільському відділенню – 14 договорів, по Середино-Будському відділенню – 14 договорів.

 За січень – лютий 2014 року від платників згідно договорів добровільного страхування ЄСВ надійшло:

по Шосткинському відділенню  - 103,51 тис. грн.

по Ямпільському відділенню – 32,2 тис.грн.

пдино-Будському відділенню - 22,5 тис. грн.

Договір добровільного страхування дає можливість, за умови виконання застрахованою особою умов договору, на отримання додаткового матеріального забезпечення та соціальних послуг:

·         допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травм,

 не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві (включаючи догляд за хворою дитиною);

·         допомога по вагітності та пологах;

·         допомога на поховання;

·         забезпечення оздоровчих заходів (оплата путівок на санаторно-курортне лікування Застрахованій особі, до дитячих оздоровчих закладів, санаторіїв-профілакторіїв, надання соціальних послуг у позашкільному обслуговуванні).

·         загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві.

Понад 200 сумчани цьогоріч обрали добровільне пенсійне страхування
Отримувати пенсію за віком можуть лише особи, застраховані в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.  Тим, хто не перебуває на такому обліку, міндоходівці Сумщини радять укласти договори про добровільне пенсійне страхування.
Тільки з початку 2014 року понад 200 сумчан уклали відповідні договори та скористалися можливістю добровільно робити щомісячні внески до Пенсійного фонду. Загальна сума відрахувань цих осіб становить близько 800 тисяч гривень на місяць.
За словами  начальника ГУ Міндоходів у Сумській області Олександра Семченка, така активність  наших громадян свідчить про зростання їх свідомості та відповідальне ставлення до власного майбутнього. 
            Щоб укласти відповідний договір, необхідно звернутися до центрів обслуговування платників при державних податкових інспекціях за місцем проживання та обрати умови добровільного страхування. При цьому мінімальний розмір єдиного внеску не може бути меншим за 404 грн.38 коп. на місяць.
Відповідно до чинного законодавства право на добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні мають особи, які досягли 16-річного віку та не належать до платників єдиного внеску. Це можуть бути також іноземці, особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, та громадяни України, що постійно перебувають за межами України.

Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника у встановлені терміни

            Шосткинська ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області   звертає  увагу  на те, що єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника у встановлені терміни.

            Платники єдиного внеску, які сплачують ЄСВ нарахований за календарний місяць, за найманих працівників, мають сплатити ЄСВ не пізніше 20-го числа наступного місяця, а фізичні особи-підприємці, які сплачують єдиний внесок щоквартально мають розрахуватись за ЄСВ до 20-го числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ.

            Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку. Платники, які не мають банківського рахунку, сплачують внесок шляхом готівкових розрахунків через банки чи відділення зв’язку.

            Днем сплати єдиного внеску вважається:

- у разі перерахування сум ЄВ з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів.

Сумський бізнес запропонував електронізувати видачу ліцензій

Олександр Семченко, начальник Головного управління Міндоходів у Сумській області черговий раз зустрівся з бізнесом для обговорення проблемних питань, під час якого отримав пропозиції змін до законодавства.
  – Щоб допомогти Вам вирішити проблеми, я повинен про них знати, – звернувся до підприємництва Олександр Семченко.
Очільник відомства висловив присутнім вдячність за важливість сплачувати податки з точки зору забезпечення стабільного фінансування місцевих громад, соціальних інститутів, закладів освіти, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства. Це і є справжня соціальна відповідальність бізнесу.
Під час зустрічі від представники малого та середнього бізнесу надійшли пропозиції про електронізацію ліцензування роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами, а також можливість отримання довідки про реєстрацію електронних контрольно-касових апаратів через Інтернет.
Фахівці Головного управління Міндоходів опрацювали їх та передали до Міністерства доходів і зборів України для подальшої реалізації.

Про набрання чинності наказів Міндоходів

Міністерство доходів і зборів України з метою приведення нормативно- правових актів у відповідність до Закону України від 04.07.2013 № 404-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" та відповідно до статті 69 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) затверджено наказ від 26.12.2014 року № 853 „Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01.2014 за № 121/24898.

Наказ набув чинності 07.02.2014 року.

Одночасно набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 10.01.2014 за № 1, відповідно до положень якого втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 02.04.2012 № 426 „Про затвердження Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до органів державної податкової служби" (далі - Наказ № 426).

Наказом у цілому збережені основні положення щодо подання фінансовими установами органам доходів і зборів повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків, які були визначені Наказом №426. Положення наказу приведені у відповідність до норм статті 69 Кодексу щодо зменшення строків обміну повідомленнями про відкриття/закриття рахунків до одного дня.

Міністерством доходів і зборів України відповідно до статті 8 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" затверджено наказ від 24.12.2013 № 844 „Про внесення змін до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.01.2014 за № 58/24835 (далі - Наказ № 844).

Наказ набув чинності 07.02.2014 року.

Затвердженим наказом до Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 № 417 та зареєстрованого у Міністерстві доходів і зборів України 19.09.2013 за № 1618/24150 (далі - Порядок № 417), внесено зміни до титульної сторінки та розділу III книг обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) на РРО, а також до сторінки для щоденних записів книги ОРО на окрему господарську одиницю.

Отже, до реєстрації в органах Міндоходів приймаються книги ОРО на РРО та на окрему господарську одиниці, форми яких затверджено Порядком № 417 зі змінами.

 При цьому вважаємо за можливе приймати до реєстрації в органі Міндоходів книги ОРО на РРО та на окрему господарську одиницю, форми яких затверджено Порядком реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок, затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 №614, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.02.2001 за № 106/5297, за умови внесення на титульну сторінку додаткових реєстраційних відомостей, передбачених Порядком № 417. Такі доповнення доцільно засвідчити підписом посадової особи та печаткою відповідального підрозділу органу Міндоходів.

Щодо реєстрацій книг ОРО для рухомого складу підприємств електротранспорту та для пасажирського автомобільного транспорту повідомляємо таке.

Порядком №417 затверджено єдину форму книги ОРО на окрему господарську одиницю без застосування РРО. Дія Порядку № 417 поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі та використовують розрахункові книжки та книги ОРО.

У разі необхідності використання суб'єктами господарювання - перевізниками книг спеціальних форм, такі суб'єкти господарювання можуть ініціювати звернення до Міністерства інфраструктури України для розроблення та затвердження форми таких книг.

Після затвердження спільного наказу Міністерства інфраструктури України та Міністерства доходів і зборів України книги спеціальних форм набудуть статус книг ОРО. Як приклад, на сьогодні діє спільний наказ Міністерства інфраструктури України та Міністерства доходів і зборів України від 30.05.2013 №331/137 „Про затвердження Порядку оформлення розрахункових   і   звітних   документів   при   здійсненні   продажу   проїзних   і перевізних документів на залізничному транспорті , який зареєстровано у Міністерстві юстиції України 20.06.2013 за № 1038/23570.

Кампанія декларування громадян своїх доходів – це вияв громадської свідомості суспільства.

Одним з найактуальніших питань сьогодення є деклараційна кампанія. З журналістами спілкувалася Ольга Цьомка -  завідувач сектору адміністрування майнових податків управління доходів і зборів з фізичних осіб Шосткинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області.

Вона зазначила, що декларування доходів – звичайна практика в кожній країні світу, причому в країнах з розвинутою ринковою економікою подання декларацій здійснюється вже не одне десятиліття і є почесним обов’язком кожного члена суспільства.

            Щороку з січня  стартує кампанія декларування громадянами свого майнового стану і доходів. Декларації про доходи за 2013 рік прийматимуться до 1 травня 2014 року.

          Основна мета кампанії –  забезпечення добровільного декларування доходів громадян, досягнення взаєморозуміння з платниками податків та формування високої податкової культури населення. Крім обов’язку сплати податків під час кампанії декларування, передбачено і реалізацію права платника податків на податкову знижку.

        Обов’язкове подання декларації про майновий стан і доходи, отримані в 2013 р., передбачено для тих громадян, які отримували доходи не від податкових агентів,                   та доходи, з яких протягом року податок не утримувався. Якщо громадяни у минулому році одержували доходи виключно від податкових агентів, то обов’язок щодо подання річної декларації відсутній.

        Від обов’язку подання декларації звільняються незалежно від виду та суми отриманих доходів платники податку, які є неповнолітніми, або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави станом на кінець звітного податкового року. Однак, обов'язок щодо заповнення та подання податкової декларації в цьому випадку покладається на опікуна або піклувальника.

         Обов'язкове подання декларації передбачено для громадян, які одержали в минулому році доходи:

 - іноземні доходи  (перекази, аліменти тощо) ;

- від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);

- доходи, отримані  від  здавання  в  оренду  рухомого, нерухомого майна   фізичним  особам - громадянам,  (наприклад,   будинків, квартир,  гаражів, тощо);

- доходи від виграшів в азартні ігри;

       - у вигляді спадщини та подарунків (крім, спадщини у вигляді грошових заощаджень колишнього СРСР);

Об'єкти спадщини підлягають оподаткуванню за такими ставками податку:

• за нульовою ставкою:

при отриманні будь-якого об'єкта спадщини спадкоємцями, які є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення; (вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у т. ч. усиновлені).

• за ставкою 5 %:

при отриманні будь-якого об'єкта спадщини спадкоємцями, які не є членами сім'ї спадкодавця першого ступеня споріднення;

• за ставками 15 або 17 % (залежно від розміру отриманого доходу):

при отриманні будь-якого об'єкта спадщини будь-яким спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента та при отриманні будь-якого об'єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента.

- як додаткове благо;

- доходи отримані від двох або більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума такого доходу перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року ( у 2013 році – 1147 грн. (1147 грн. х 120=137640 грн.)

- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.

            За результатами проведеного декларування станом на 28.02.2014 року задекларували свої доходи 316 громадян. Загальна сума задекларованого доходу громадянами склала 8674,33  тис. грн., що на 117,9 тис. грн. більше , ніж в минулому році. Найбільша кількість громадян задекларували доходи у вигляді спадщини, від отримання інвестиційного прибутку, від здачі в найм нерухомого майна. За результатами опрацьованих декларацій найбільший задекларований  дохід склав на суму 300,5  тис. грн., який задекларував громадянин міста Шостка  у вигляді спадщини  на нерухоме  майно.

         В результаті проведеної кампанії декларування до місцевих бюджетів вже надійшло 102,0  тис. грн податку на  доходи фізичних осіб.

            О.Цьомка акцентувала увагу, що громадяни мають право скористатися податковою знижкою. Податкова знижка – це сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на суму яких дозволяється зменшення суми загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року

         Подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. Зокрема, це громадяни, котрі сплачували протягом минулого року за навчання закладам освіти, страхували себе, або членів своєї сім’ї, сплачували внески у недержавні пенсійні фонди, перераховували кошти у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям, сплачували проценти за іпотечним житловим кредитом та ін. Таким громадянам Податковим кодексом надано право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом 2013 року в бюджет податку на доходи фізичних осіб. Протягом 60 днів з дня отримання такої декларації гроші  будуть повернені на банківський рахунок

Для зручності й покращення обслуговування підприємців та громадян запроваджується  сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», який дозволятиме заповнити декларацію на веб -порталі Державної податкової служби України (http://sts.gov.ua). Щоб надіслати Декларацію через Інтернет, для цього необхідно отримати безкоштовний електронний ключ в будь-якому представництві Акредитованого центру сертифікації ключів ДПС України.  Такий центр діє при  Шосткинській ОДПІ, вул. Комуністична,2.

 В кінці зустрічі О. Цомка акцентувала увагу всіх декларантів з проханням не відкладати конституційний обов’язок до останнього дня та звертатися до  податкової вже сьогодні.

На Cумщині кількість електронних митних декларацій зросла до 99%

У січні 2014 року фахівцями Сумської митниці Міндоходів оформлено близько 6 тисяч митних декларацій. Кількість поданих митних декларацій збільшилася на 4 %, порівнянно з аналогічним періодом минулого року. Такий же відсоток збільшення спостерігається в в поданні електронних звітів.

- Сьогодні середній час митного оформлення однієї митної декларації в режимі експорту становив 44 хвилини, в режимі імпорту – 1 година 30 хвилини. Так, електронна митна декларація – сервіс, який під час здійснення суб’єктами зовнішньоекономічних операцій максимально спрощує оформлення товарів та скорочує часові і фінансові витрати, -  наголошує начальник Олександр Микула, в.о. начальника Сумської митниці Міндоходів.

На підставі електронних митних декларацій в Україні здійснюються такі операції, як підтвердження фактичного вивезення товарів за кордон, державна реєстрація транспортних засобів, зняття експортно-імпортних операцій з валютного контролю та продаж іноземної валюти для проведення розрахунків підприємствами.

Згідно з Митним кодексом України митну декларацію можна подавати в письмовому та електронному вигляді. При застосуванні письмової форми декларування можуть використовуватися як електронні документи, так і документи на паперовому носії.

Міндоходів Сумщини: 6 тонн спирту конфісковано в дохід держави

18 лютого 2014 року Ковпаківський районний  суду м. Суми виніс рішення про конфіскацію 6 тонн спирту, вилученого оперативниками Міндоходів Сумщини на Глухівщині. Нелегально ввезену з Російської Федерації підакцизну продукцію вартістю близько півмільйона гривень мешканці прикордонного району намагалися вивезти з території області і реалізувати за тіньовими схемами виробникам лікеро-горілчаної продукції.   

У грудні минулого року працівники ГУ Міндоходів у Сумській області на трасі «Ямпіль-Глухів» зупинили автомобіль, у якому виявили майже 1200 пластикових каністр зі спиртом об'ємом 5 л кожна. Вилучена підакцизна продукція була визнана речовими доказами у кримінальному провадженні і до рішення суду зберігалась на одному зі складів у Сумах.

 

Інформаційно-комунікаційний сектор

Шосткинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській обл.