Категорії

Інформують податківці

Військовий збір

Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України й деякі інші законодавчі акти України" тимчасово, до 1 січня 2015 р., введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягуватимуть за ставкою 1,5% із доходів фізичних осіб.

Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних, або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами  після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею. Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.        

Справляння цього податку проводиться аналогічно податку з доходів фізичних осіб, він утримується при виплаті зарплати, тому що це найоптимальніший  підхід. І це відбувається через роботодавців, адже особою, відповідальною за нарахування, утримання і перерахування податку до бюджету із заробітної плати, буде саме роботодавець.

Що стосується оподаткування інших доходів, то відповідальність за їх оподаткування покладена на податкових агентів. Наприклад, при виграші в лотерею, громадянин отримає на руки суму, з якої вже буде утримано 1,5 % нового збору.

        У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками. 

Рахунки для зарахування Військового збору КБКД 11011000

відкриті 06.08.2014 року, що діють на території Сумської області

Державний бюджет, загальний фонд

 

 

 

 

 

 

№ з/п

Назва отримувача коштів

Код отримувача  (код за ЄДРПОУ)

Рахунок отримувача

Банк отримувача

Код банку отримувача (МФО)

1

2

3

4

5

6

1

УК С-Будський.р-н/11011000

37630780

31111063700336

ГУ ДКСУ у Сумській області

837013

2

Шосткинське УК/м.Шостка/11011000

37512251

31112063700012

ГУ ДКСУ у Сумській області

837013

3

Шосткинське УК/Шосткинський р/11011000

37512251

31115063700406

ГУ ДКСУ у Сумській області

837013

4

УК Ямпiльському р/Ямпiльський/11011000

36789180

31119063700424

ГУ ДКСУ у Сумській області

837013

            Станом на 26 серпня 2014 року до державного бюджету поступило 180,2 тис. грн. військового збору, в т.ч.:

     м.Шостка  та Шосткинський район  – 135,1 тис.грн.

      смт.Ямпіль та Ямпільський  район   – 29,6 тис.грн.

      м.Середино-Буда та район                 -15,5 тис.грн.

            Як відмітив на прес-конференції в.о. начальника Шосткинської ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області С.Любарець,- «враховуючи, що це не повний місяць – допомога армії в цілому від громадян України буде відчутною. А ми з вами виконуємо свій громадянський обов’язок перед нашими захисниками».

            Привілейованим пенсіонерам, чия пенсія перевищує 10 тисяч гривень, доведеться платити податок

            Законом України №1166 «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», внесено суттєві зміни до Податкового кодексу. Так, починаючи з 1 липня 2014, пенсії (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) та щомісячне довічне грошове утримання, якщо їх розмір перевищить 10 тисяч гривень на місяць, в частині такого перевищення підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% (17%). Тобто пенсіонери, які отримують більше 10 тис. грн., віддадуть державі 15% (17%) від суми перевищення. 

             Якщо розмір виплат не перевищуватиме 10 тисяч гривень, ці суми не будуть включатися до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку (пп. 165.1.1 ПКУ).

             Податковими агентами при виплаті пенсій, сума яких включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, виступатиме орган Пенсійного фонду України. Тобто саме працівники Пенсійного фонду будуть займатися розрахунком податкових зобов'язань для пенсіонерів (п. 168.3 ПКУ).  

            Додаткова інформація: зазначені спеціальні пенсії в основному отримували нардепи, прокурори, судді та окремі категорії державних службовців.

Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти

            Нарахування, утримання та перерахування збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі безготівкової іноземної валюти здійснюється банками (фінансовими установами) за дорученням клієнтів банку. При цьому, суми утриманого та перерахованого на рахунки Державного казначейства України збору не включаються до складу, відповідно, доходу та витрат при визначенні об’єкта оподаткування податком на прибуток такими банками (фінансовими установами).

             Водночас, у разі сплати збору за власними операціями банку (у тому числі за власними зовнішньоекономічними договорами та за операціями з купівлі іноземної валюти, що здійснюються на міжбанківському валютному ринку України в межах лімітів відкритої валютної позиції банку), сума сплаченого банком збору на обов'язкове державне пенсійне страхування враховується при визначенні оподатковуваного прибутку у складі інших операційних витрат.

             Детальніше про це йдеться в Узагальнюючій податковій консультації про сплату збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі іноземної валюти, затвердженій наказом Міндоходів України 01.07.2014 №365.

У ІІІ кварталі перевірятимуться 13 представників засобів масової інформації

            Затверджено план-графік документальних перевірок засобів масової інформації України на IІІ квартал 2014 року. Протягом липня-вересня 2014 року перевірятимуться 13 представників ЗМІ.

             Нагадуємо, що відповідно до ст. 77 Податкового кодексу України до плану-графіку перевірок відбираються лише ті ЗМІ, які, як суб’єкти господарювання, мають ризики щодо ухилення від оподаткування.

             У ІІ кварталі поточного року всі графіки перевірок засобів масової інформації були відмінені у зв’язку з проведенням передвиборної кампанії з виборів Президента України. 

            В переліку суб’єктів господарювання  - засобів масової інформації, включених до плану-графіку проведення документальних перевірок на IІІ квартал 2014 року, які знаходяться та території, що обслуговується Шосткинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській області на даний час відсутні.

У 2015 році громадяни будуть сплачувати податок з доходів, нарахованих на депозит

            З 1 липня 2014 року набрали чинності зміни до Податкового кодексу України в частині справляння  податку на доходи фізичних осіб  з процентів по депозитах.

             Так,  дохід фізичної особи у вигляді процентів, зокрема, нарахованих на поточний або депозитний  банківський рахунок, буде оподатковуватися  за ставкою 15 відсотків. При цьому база оподаткування визначається як сума процентів, що перевищує на рік 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, установленого законом на 1 січня звітного року (у 2014 році - сума процентів понад 20706 грн.).

 Податковим агентом платника податку під час нарахування  на його користь доходів у формі процентів є особа, яка здійснює таке нарахування.     При цьому банківська установа не здійснює утримання та перерахування податку із суми доходу у формі процентів. Банки тільки  подаватимуть інформацію до територіальних органів Міндоходів за встановленою формою (N 1ДФ), в якій зазначатимуть  суму доходу у вигляді нарахованих процентів. Сума податку повинна бути сплачена фізичною собою самостійно - за результатами подання річної декларації про майновий стан і доходи.

 При цьому, якщо база оподаткування звітного податкового року (для процентів з вирахуванням 17 прожиткових мінімумів):

 не перевищує 204 прожиткових мінімуми (у 2014 році – 248 472 грн.) - до суми перевищення застосовується ставка 15 %;

 перевищує 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів (у 2014 році - 482328 грн.) - до суми перевищення застосовується ставка 20 %;

 перевищує 396 прожиткових мінімумів - до суми перевищення застосовується ставка 25 %.

Процедура скасування державної реєстрації підприємців спрощена

 З 8 липня 2014 року набрав чинності Закон України від 13.05.2014 р. №1258, яким спрощено процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням.

 Для проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем за її рішенням подається державному реєстратору реєстраційна картка.

 Державний реєстратор може залишити реєстраційну картку без розгляду у випадках, якщо підприємець неправильно заповнив таку реєстраційну картку або подав її за неналежним місцем проведення державної реєстрації припинення  підприємницької діяльності.

 У разі відсутності у держреєстратора підстав для залишення реєстраційної картки без розгляду, він зобов’язаний не пізніше наступного робочого дня з дати надходження цього документа внести до Єдиного державного реєстру запис про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою та в той же день видати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) їй повідомлення про внесення такого запису без надання будь-яких довідок від контролюючих органів або проходження певних перевірок.

 Підприємець позбавляється свого статусу з дати внесення до ЄДР запису про припинення його підприємницької діяльності. Проте, після припинення підприємницької діяльності за такими фізичними особами залишається обов’язок та відповідальність за погашення своїх боргів перед кредиторами і на них розповсюджується процедура банкрутства

Втратили неприбутковість - подайте декларацію

 Платник податку на прибуток, який протягом звітного року виключений із Реєстру неприбуткових організацій та установ,  після закінчення звітного року має подати до територіального органу Міндоходів, в якому перебуває на обліку, таку звітність:

 -податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій;

 -податкову декларацію з податку на прибуток підприємства. 

 При цьому у звіті відображаються дані податкового обліку за період застосування окремих правил оподаткування прибутку, а в декларації - за період застосування загальних правил оподаткування прибутку.

 Нагадуємо, форму  звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій затверджено наказом Міндоходів України від 27.01.2014 р. N 85,  форму декларації з податку на прибуток підприємства затверджено наказом Міндоходів України від 30.12.2013 року N 872.

 

 

Інформаційно-комунікаційний сектор Шосткинської ОДПІ

ГУ Міндоходів у Сумській області