Категорії

Інформує податкова служба

З 1 серпня українці платять податок від своїх доходів з депозитів

Для клієнтів це фактично означає, що всі їхні доходи, отримані в банках, оподатковуються за ставкою 15%. При цьому не має значення ні сума депозиту, ні сума отриманих по ньому відсотків - така ставка діє абсолютно для всіх вкладів без винятку.

Соціальних виплат таке оподаткування не торкнеться. Податком не обкладаються доходи у вигляді відсотків на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат.

Всю процедуру розрахунку цього податку, його стягнення і перерахування до держбюджету беруть на себе банки. Їх клієнтів цей процес взагалі ніяк не торкнеться. До того ж при оплаті такого податку прізвища вкладників, суми вкладів і суми нарахованих відсотків по вкладнику банком ніде не вказуються.

Банки будуть розраховувати і перераховувати до держбюджету ці податки щомісяця. Доходи на суми рахунків обкладаються банком під час їх нарахування та сплачуються щомісяця до держбюджету.

Нагадаємо, податок на доходи з депозитів і рахунків був введений законом № 4101а "Про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів, щодо пасивних доходів", який парламент ухвалив 4 липня.

 Чим простіше податкова система – тим менше корупції

Чим простіше буде податкова система – тим менше буде корупції. Тому у запропонованому реформуванні податкового законодавства передбачено значне скорочення, з 22 до 9, кількості податків, що спростить адміністрування податків.

 Для вирішення цих проблем Уряд України пропонує комплексний план змін в податковій системі.

Однією з головних цілей податкової реформи є детінізація економіки. Саме тому, реформування єдиного соціального внеску, оподаткування заробітної плати та податку на доходи фізичних осіб - це  нагальна необхідність, а не просто бажання щось змінити.

 Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу. Після цього, остаточний проект Закону буде винесено на розгляд Верховної Ради України.

Саме в цей тяжкий час, треба всім і, в першу чергу, народним депутатам замислитись про долю нашої країни. Ці закони потрібні для громадян, для усього суспільства, адже це дозволить змінити нашу державу на кпаще.

У зв'язку з мобілізацією до Збройних сил України суб'єкти господарювання  звільняються від подання податкової звітності

            Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних, або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами  після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.

            Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є особи, зазначені в статті 171 ПКУ, а саме:

- роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків;

- податковий агент — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.

            Відповідно до п. 25 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України cамозайняті особи (фізичні особи - підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації, або залучені до виконання обов’язків щодо мобілізації за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, під час особливого періоду, визначеного Законом України від 21.10.1993 р. № 3543-XII «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», на весь період їх військової служби звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб відповідно до розділу IV цього ж Кодексу.

            Підставою для такого звільнення є заява самозайнятої особи та копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, із зазначенням даних про призов такої особи на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. Подати ці документи слід до органу доходів і зборів за місцем податкової реєстрації самозайнятої особи протягом 10 днів після її демобілізації. Якщо демобілізована самозайнята особа перебуває на лікуванні (реабілітації) у зв’язку з виконанням обов’язків під час мобілізації, на особливий період, заява і копія військового квитка або копія іншого документа, виданого відповідним державним органом, подаються протягом 10 днів після закінчення її лікування (реабілітації).

        Такі вимоги Податкового кодексу застосовується з першого дня мобілізації, оголошеної Указом Президента України від 17.03.2014 р. № 303 «Про часткову мобілізацію», затвердженим Законом України від 17 березня 2014 року № 1126-VII «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію».

            У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками. 

             Нагадаємо, що зазначені зміни внесені

Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу України й деякі інші законодавчі акти України". Тимчасово, до 1 січня 2015 р., введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягується за ставкою 1,5% із доходів фізичних осіб.

Станом на 22 вересня 2014 року від громадян, що працюють  в м.Шостка та районі, Ямпільщині та Середино-Будщині   до державного бюджету поступило 1034,3  тис.грн.  цього збору, у т.ч.

-  м.Шостка  та Шосткинський район  – 761,6 тис.грн.

 -   смт.Ямпіль та Ямпільський  район   – 184,5 тис.грн.

 -  м.Середино-Буда та район   - 88,2  тис.грн.

 В Україні підвищено акциз на тютюн

    З 1 вересня 2014 р. підвищилися ставки акцизу на тютюн. Це передбачено законом України № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів", який набрав чинності  3 серпня 2014 р.

 Згідно з законом, з 1 вересня мінімальне акцизне податкове зобов'язання із сплати акцизного податку з тютюнових виробів становить:

 - для сигарет з фільтром - 304,11 грн за 1 тис. штук;

 - для сигарет без фільтра - 133,35 грн за 1 тис. штук.

 Нагадаємо, закон України № 1621-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів" був ухвалений народними депутатами на закритому засіданні 31 липня 2014 р.

Зазначимо, що на території обслуговування Шосткинською ОДПІ ГУ Міндоходів у Сумській

області знаходиться 113 платників податків, які придбали 162 ліцензії на роздрібну торгівлю тютюновими виробами в т.ч.

-м. Шостка та район – 26 платників придбали 33 ліцензії;

-м. Середино-Буда та район – 13 платників придбали 15 ліцензій;

- Ямпільщина – 26 платників придбали 33 ліцензії

Контроль за обігом  підакцизних товарів буде посилено

 Законом України від 12.08.2014 N 1638 внесено зміни до Податкового кодексу  та Закону України  про  держрегулювання виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів. Якими передбачено:

  - посилення відповідальності за порушення законодавства в сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів  (так, зокрема, за неподання чи несвоєчасне подання звіту або подання звіту з недостовірними відомостями про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів застосовуватиметься штраф у розмірі 17000 гривень (було1700 грн);

 -  створення Єдиного державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, до якого будуть вноситься відомості про обладнання для підготовки або обробки тютюну, яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України;

 - підвищення з 1 січня 2015 року акцизного податку на спиртові дистиляти та спиртні напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду;

 - зміни вимог до оформлення відмітки на товарно-транспортній накладній  під час ввезення/вивезення спирту на територію акцизного складу. Тепер на ТТН представник контролюючого органу буде також зазначати час в'їзду та показники пробігу транспортного засобу. При відвантаженні спирту на ТТН ставиться відмітка "Виїзд дозволено", зазначається час виїзду та показники пробігу транспортного засобу, реквізити акту про відвантаження і прийняття спирту етилового;

 - проведення інвентаризації спирту етилового на акцизному складі в присутності представника контролюючого органу.

  ЄСВ

Реєстр рахунків для сплати єдиного внеску

 Міністерство доходів і зборів України повідомляє, що з метою реалізації норм Закону України від 04.07.2013 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи» відкрито нові рахунки в органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску, які ми вже оприлюднювали.

Заповнення платниками поля «Призначення платежу» розрахункових документів  у разі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

 При сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування поле «Призначення платежу» розрахункового документа заповнюється таким чином:

 *        

 ;101   

 ; код за ЄДРПОУ    

 ; сплата єдиного внеску     

 ;         

 ;         

 ;

 1        

 2        

 3        

 4        

 5        

 6        

 7 

 1 – службовий код ("*");

 2 – код виду сплати ("101" – Сплата суми єдиного внеску);

 3 – код за ЄДРПОУ  платника, який здійснює сплату;

 4 – друкується роз'яснювальна інформація про призначення платежу;

 5, 6, 7 – не заповнюється.

Інформаційно-комунікаційний сектор Шосткинської ОДПІ

ГУ Міндоходів у Сумській області